26 квітня з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності відбувся круглий стіл «Право інтелектуальної власності на результати наукової діяльності».

Даний захід був організований спільними зусиллями Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (а саме, юридичного факультету: кафедри приватного права; кафедри європейського права та порівняльного правознавства; відділу з питань інтелектуальної власності та інновацій; наукової бібліотеки) та Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»

Від кафедри приватного права участь у роботі круглого столу взяли завідувач кафедри приватного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор юридичних наук, доцент Боднарук М.І. та доцент кафедри приватного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат юридичних наук, доцент Пацурківський Ю.П.

Загалом учасники круглого столу розглянули актуальні для науковців питання в сфері інтелектуальної власності, обмінялися досвідом та обговорили можливі напрямки співпраці в цьому напрямку між Буковинським державним медичним університетом та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Зокрема, під час круглого столу було розглянуто питання: законодавство України в галузі інтелектуальної власності. Суб’єкти та об`єкти з судово-правової діяльності у сфері інтелектуальної власності; механізми захисту та охорони прав інтелектуальної власності (у т.ч. в системі Internet); практика судових рішень по захисту прав інтелектуальної власності; види доказів, які найбільш характерні у справах щодо порушення прав інтелектуальної власності; захист права на науковий твір. Колективне управління авторським правом і суміжними правами. Реалізація можливостей, наданих законом; міжнародне законодавство в галузі інтелектуальної власності (угоди, ліцензії між суб’єктами та об’єктами міжнародного права інтелектуальної власності); міжнародна практика захисту прав інтелектуальної власності; авторське право і правовідносини між виданням та автором (Які закони регулюють відносини «автор – журнал» до виходу публікації); державний контроль у сфері охорони інтелектуальної власності. Інститут авторських та суміжних прав, право промислової власності; право бібліотек ВУЗів на поширення наукової інформації.